لیفت غبغب

غبغب چیست؟

برجستگی یا شلی و آویزانی زیر چانه را غبغب می گویند. غبغب می تواند در اثر شلی و یا افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن یا تجمع چربی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد شود. در واقع غبغب فقط مختص افراد چاق نیست بلکه حتی برخی مسائل ژنتیکی و شلی پوست هم می تواند باعث ایجاد غبغب شود و به عبارتی افراد لاغرهم ممکن است دچار غبغب شده و چهره فرد را پیرتر نشان داده و زیبایی واقعی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

راهکارهای درمانی موجود

با توجه به علل متعدد ایجاد غبغب (شلی عضله، تجمع چربی، پیری) روشهای درمانی مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد.از جمله راهکارهای درمانی موجود برای رفع غبغب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اصلاح شیوه زندگی، تغذیه سالم، حرکات اصلاحی، ماساژ درمانی، مرطوب کننده‌های صورت، استفاده از دستگاه های تخصصی (آر اِف، کربوکسی) ، لیفت با نخ ، استفاده از جراحی.

چرا رفع غبغب با ثمینا را توصیه میکنیم؟

استفاده از روش ترکیبی شامل اصلاح رژیم غذایی، انجام حرکات اصلاحی (تمرین های خانگی) و استفاده از دستگاههای تخصصی، گزینه های اجرایی رفع غبغب در مجموعه ثمینا بوده که با کمترین عوارض و بیشترین اثر بخشی و هزینه هایی متعادل صورت میپذیرد.

لیفت غبغب ثمینا

تعریف وعلل

برجستگی یا شلی و آویزانی زیر چانه را غبغب می گویند. غبغب می تواند در اثر شلی و یا افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن یا تجمع چربی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد شود. در واقع غبغب فقط مختص افراد چاق نیست بلکه حتی برخی مسائل ژنتیکی و شلی پوست هم می تواند باعث ایجاد غبغب شود و به عبارتی افراد لاغرهم ممکن است دچار غبغب شده و چهره فرد را پیرتر نشان داده و زیبایی واقعی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

دلایل متعددی باعث ایجاد غبغب می شوند که به برخی از آنها اشاره می شود:

اضافه وزن و چاقی،  شل شدن پوست در اثرعوامل متعدد(افزایش سن،  نوسانات وزنی، مشکلات ژنتیکی، برخی عادات مثل پایین نگه داشتن سر)، شلی و ضعف عضلات گردن، سابقه خانوادگی غبغب، برخی بیماریهای غدد همچون کم کاری تیروئید و اختلالات فوق کلیه از علل غبغب می توانند باشند.

علاوه بر موارد فوق، از علل شایع ایجاد غبغب می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد که دانستن علل ایجاد غبغب در درمان آن می تواند بسیار موثر باشد.

رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم:

رژیم غذایی پرچرب و پرکالری به دلیل افزایش احتمال تجمع و انباشت چربی در ناحیه ی زیر چانه، در ایجاد غبغب و تغییر زیبای فرد بسیار موثر است. از طرفی دریافت ناکافی میوه و سبزی تازه نیز در تشدید این علائم و کاهش طراوت پوست می تواند بسیار موثر باشد. این رژیم غذایی در کنار بی تحرکی، یکی از شایع ترین علل ایجاد غبغب در افراد است.

از طرفی برخی اقدامات استفاده شده در سبک زندگی امروزی، مانند حمام آفتاب گرفتن یا برنزه کردن اگر به درستی استفاده نشود می تواند باعث افزایش آسیب وارده به پوست گردن و چانه شده و این عوامل باعث نازک شدن و از کاهش کلاژن پوست می شود که نهایتا منجر به شل شدن پوست زیر چانه و گردن و افزایش احتمال ایجاد غبغب می شوند.

وضعیت و حالات نامناسب بدنی:

عضلات گردن و چانه را به طور قابل توجهی می تواند بخاطر وضعیت نامناسب بدن، تضعیف شود. پوست اطراف چانه و گردن فرد ممکن است با گذشت زمان، حالت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست بدهد، وقتی که از ماهیچه‌ها به درستی و یا به اندازه کافی استفاده نشود، می‌تواند منجر به ایجاد غبغب شود. وقتی فرد بر حسب عادت تمایل دارد در موقع انجام فعالیتهای روزانه(استفاده از لب تاپ، موبایل، کارهای اداری…)،  سر خود را پایین نگه داشته یا قوزکند، می‌تواند باعث افتادگی و افزایش چانه شده و احساس ابتلا به غبغب را ایجاد کند. در این حالت  می‌توان با داشتن حالت قائم‌تر ظاهر چانه خود را فوراً بهبود ببخشید. با این حال، حفظ این امر دشوار است و حفظ وضعیت بدنی  مناسب نیاز به نظم و انضباط و انجام حرکات اصلاحی در کنار ماساژ درمانی است.

با توجه به تاثیر غبغب در زیبایی فرد، اکثر افرادی که غبغب دارند به دنبال راهی برای درمان آن هستند.

 

 

 

 

 

 

راهکارهای درمانی موجود

بستگی به علت ایجاد غبغب، روشهای درمانی غبغب انواع مختلفی می باشد. که در ادامه به این روشهای درمانی اشاره می شود:

الف- اصلاح شیوه زندگی:

1.    تغذیه سالم:

یکی از مهمترین نکاتی که در درمان غبغب به هر روشی باید در نظر داشت این است که وقتی روش مورد نظر بیشترین و بهترین اثر خود را دارد که به برنامه غذایی خود توجه کرده از پرهیزها خودداری کنیم و مصرف ترکیبات غذایی مفید را افزایش دهیم. در بسیاری از موارد حتی با رعایت همین روش و بدون هیچ گونه مداخله دیگر، غبغب فرد به راحتی برطرف خواهد شد. برای از بین بردن غبغب باید مصرف غذاهای چرب و فست فود را محدود کرده و بجای آن مصرف سبزیجات و میوه های سالم را افزایش داد. باید سعی شود تا روزانه ۴ وعده سبزیجات تازه و ۳ وعده میوه مصرف شود. این کار به سلامت بدن، جوان ماندن پوست و همچنین جلوگیری از چاقی کمک می کند و نقش مؤثری در رفع غبغب دارد.

سایر غذاهای مفید برای از بین بردن غبغب:

برای از بین بردن غبغب باید از غلات کامل به جای غلات تصفیه شده استفاده شود. همچنین سعی شود برای درمان غبغب پروتئین های بدون چربی مثل مرغ و ماهی بیشتر مصرف شده، از مصرف غذاهای چرب و سرخ شده که بیشتر موجب چاق شدن صورت و ایجاد غبغب می شود، پرهیز شود.مصرف محصولات لبنی کم چرب در طول روز در کنار کاهش مصرف قند و شیرینی در رفع غبغب نقش بسیار مهمی دارد.

 

2.    حرکات اصلاحی:

عقب جلو کردن فک پایین، تمرین صورت ماهی، بالا بردن سر و غنچه کردن لب، غلتاندن توپ زیر چانه، تمرین کشش زبان، چرخش گردن، کشش فک، لمس چانه، طناب زدن.

حرکات اصلاحی برای رفع غبغب:

روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد. شما می توانید هم با روش های خانگی و انجام تمرینات غبغب خود را از بین ببرید. در ادامه به چند روش از بین بردن غبغب اشاره شده است.

۱ عقب جلو کردن فک پایین ، بهترین ورزش برای از بین بردن غبغب

عقب جلو کردن فک پایین، بهترین ورزش برای از بین بردن غبغب

ورزش می تواند چربی اضافه را از بین ببرد و از همین رو برای رفع غبغب بسیار مؤثر و مفید است. برای انجام این تمرین باید سرتان را صاف و کمی متمایل به بالا بگیرید. حال همان طور که به روبرو نگاه می کنید، فک پایین را تا جایی که می توانید به سمت بیرون فشار دهید. برای آموزش تصویری از بین بردن غبغب به این روش نیز باید درست همانند تصویر عمل کنید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد به حالت عادی برگردید. این حرکت را حداقل ۱۵ بار در روز تکرار کنید.

۲تمرین صورت ماهی بهترین روش از بین بردن غبغب

برای از بین بردن غبغب می توانید از تمرین صورت ماهی استفاده کنید. این تمرین موجب از بین رفتن چربی اضافه ناحیه صورت و کاهش غبغب می شود. برای این کار باید درست مثل زمان بچگی گونه های خود را داخل دهان جمع کنید و لب هایتان را مثل ماهی کنید. سعی کنید در این شرایط لبخند بزنید. هر بار ۵ ثانیه صبر کنید و سپس تا ۱۰ بار تمرین را تکرار نمایید

. صورت ماهی: شاید در کودکی این کار را زیاد انجام داده‌اید، اما این بار باید به خاطر خط فک خود این کار را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گونه‌های خود را به درون جمع کنید Fish face)) و ۱۵ تا ۲۰ ثانیه نگه دارید. این کار را پنج تا شش بار تکرار کنید. بهترین بخش این است که حتی می‌توانید این کار را هنگام نشستن در حین استراحت یا هنگام کار انجام دهید.

 

۳تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

یک تمرین مفید برای از بین بردن غبغب در خانه، بالا بردن سر و غنچه کردن لب ها است. برای این کار باید سرتان را کمی رو به بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید. حال لب هایتان را غنچه کنید و برای ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید. در این تمرین از حرکت دادن سایر عضلات صورت به جز لب ها اجتناب کنید.

۴غلتاندن توپ زیر چانه از راه های از بین بردن غبغب

ورزش عضلات ناحیه زیر گردن موجب از بین رفتن غبغب می شود. برای انجام این تمرین باید یک توپ کوچک حدود ۲۵ سانتی متری را زیر چانه خود قرار دهید. سپس با چانه به توپ فشار بیاورید. این کار را تا ۲۵ بار در روز تکرار کنید.

۵تمرین کشش زبان از مفیدترین روش های از بین بردن غبغب

برای انجام تمرین کشش زبان باید سرتان را رو به جلو بگیرید. سپس تا جایی که می توانید زبان خود را از دهان خارج کنید. زبان خود را به سمت بالا و بینی بکشید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس چند بار این حرکت را تکرار کنید.

بغب می‌تواند پوست شما را افتاده نشان دهد و شما را پیرتر از آنچه که هستید، نشان دهد. بنابراین نیازی به گفتن نیست، خلاص شدن از شر آن، چیزی است که شما باید برای آن تلاش کنید. در اینجا، پنج تمرین معرفی می‌شود که بر اساس نوع غبغب شما به ناپدید کردن غبغب تا حدی کمک می‌کند:

6. طناب زدن

طناب زدن یکی از موثرترین تمرینات است، زیرا هنگام پریدن، حرکاتی در اطراف صورت شما به وجود می‌آید که به کنترل غبغب نیز کمک می‌کند. در واقع، مطالعه‌ای که در مجله غدد درون ریز و متابولیسم کودکان منتشر شده است، نشان می‌دهد که ۱۲ هفته پرش تنها چیزی است که شما برای تغییر ترکیب کلی وزن بدن، از جمله صورت خود نیاز دارید.

7. لمس چانه

این روش تمرینی، حداکثر تنش را در ناحیه زیر چانه به شما می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که زبان خود را بیرون بیاورید و سعی کنید چانه خود را لمس کنید. ۵ تا ۱۰ ثانیه به آن ادامه دهید و سپس استراحت کنید. برای نتایج بهتر ۱۰ تا ۱۵ بار این کار را انجام دهید.

8. چرخش گردن

ما به سختی به تمرینات گردن توجه می‌کنیم. این یکی از دلایلی است که تجمع چربی در قسمت پایین گردن را به وجود می‌آورد. اما چرخش گردن، نیازی به زمان خاصی ندارد، می‌توانید آن‌ها را در هر کجا و در هر زمان انجام دهید. کشش و حرکت، نقش اصلی را در اینجا ایفا می‌کند، بنابراین بر روی کشش تمرکز کنید و گردن خود را به آرامی حرکت دهید تا از صدمه جلوگیری شود.

8. کشش فک

کشش فک یکی دیگر از روش‌های مهار عضلات زیر صورت است. برای انجام حرکت فکی، به سقف نگاه کنید و فک پایین خود را به جلو و عقب حرکت دهید، چند ثانیه نگه دارید تا احساس کشش در ناحیه چانه را احساس کنید.

انجام روزانه این تمرینات به مدت چند هفته می‌تواند صورت شما را به طرز عظیمی تقویت کرده و از شر غبغب خلاص شود. اما به خاطر داشته باشید، شما باید رژیم غذایی سالم را همراه با چنین تمریناتی داشته باشید، زیرا این تمرینات به تنهایی نمی‌توانند به شما کمک کنند.

۹جویدن آدامس برای از بین بردن غبغب

جویدن آدامس یک روش راحت و کم هزینه برای رفع غبغب و کاهش چربی ناحیه گردن و چانه است. جویدن آدامس موجب افزایش جریان خون و کاهش مقدار چربی می شود.

3.    استفاده از ماساژدرمانی با کمک ابزارهای ماساژ در درمان غبغب:

ماساژورهایی که برای سفت شدن گردن طراحی شده‌اند نیز می‌توانند برای کاهش غبغب مفید باشند. این ابزارها می‌توانند تولید کلاژن را برای پوست الاستیک‌تر تحریک کنند، چربی را بسوزانند و به گردش خون بهتر کمک کنند

4.     مرطوب کننده‌های صورت : مرطوب کننده‌های حاوی برخی ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی، می‌توانند به سفت شدن پوست شما کمک کنند. در عین حال که آن را آبرسانی کرده و ظاهر جوان آن را باز می‌گردانند. به دنبال محصولاتی باشید که به منظور سفت کردن  و لیفت گردن، برچسب گذاری شده‌اند. این‌ها اغلب حاوی ویتامین C، عصاره چای سبز، کلاژن و سایر محصولات هستند.

ب- استفاده از دستگاه های تخصصی  یا تزریق مواد در از بین بردن غبغب:

در طی چند دهه اخیر تجهیزات و دستگاه های متنوعی برای از بین بردن غبغب طراحی و در بازار ارائه شده اند که با مکانسیم های متنوعی باعث ازبین بردن غبغب می شوند. با استفاده از این دستگاه های از بین برنده غبغب می توان چربی اضافه ناحیه زیر چانه را کاهش داد و از شر غبغب خلاص شد. دستگاه هایی که برای این کار در بازار وجود دارند هم به صورت مکانیکی و هم الکترونیک یا روشهای دیگر هستند. در ادامه به این دستگاه ها و مکانیسم اثر آنها اشاره خواهد شد:

اولتراسوند کویتیشن: روش اولترا ساند که به آن اولترا ساند کویتیشن گفته می شود بر اساس قدرت غشای سلولی عمل می کند. در واقع از آنجا که ضعیف ترین پوشش های سلولی مربوط به بافت چربی است، امواج اولترا سوند با هدف قرار دادن محل تجمع سلول ها و بافت چربی باعث می شوند غشای سلول چربی دچار شوک و اختلال شوند و حباب هوایی وارد سلول ها می شود که در نهایت به فروپاشی آن منجر می شوند، سپس بدن چربی یا همان تری گلیسرید را به اجزای اصلی تجزیه می کند، بعد از آن اجزای تری گلیسرید یا همان چربی بازیافت می شوند. گلیکول به داخل خون فرستاده می شود و اسید های چرب برای مواقع نیاز ذخیره می شوند.

رادیوفرکانس: در این روش که از امواج رادیو فرکوئنسی استفاده می کند، پس از تابیدن به ناحیه تجمع چربی باعث ایجاد حرارت بالا به لایه های چربی شده و چنان که گفتیم غشای سلول های چربی از سلول های عادی ضعیف تر و به مراتب حساس ترند؛ امواج آر اف باعث استارت خوردن پدیده مرگ خود خواسته یا آپوپتوز می شوند. در این روش بدن و بطور خاص سیستم لنفاوی بقایای بافت آسیب دیده ی چربی را در کبد بازیافت می کنند و باقی مانده را دفع می کنند.

کیبلا: کیبلا یا همان کیبلا اسید دئوکسی کولیک ماده ای در بدن و جاذب سلول های چربی است. با تزریق مستقیم این ماده به نواحی زیر چانه و فک پایینی سلول های چربی حاضر در این محدوده از بین می روند و بعد از فروکش کردن التهاب ناحیه ( تورم، کبودی، گرما) غبغب شما رفع می شود. هر جلسه حدود یک ربع طول می کشد و ممکن است 2 تا 4 جلسه درمان افزایش یابد. این روش برای افرادی که پوست شل و کم ارتجاعی دارند مناسب نیست.

رفع غبغب با هایفو: هایفوتراپی بدون جراحی غبغب را از بین می برد. استفاده از این روش موجب سفت شدن پوست می شود و چربی های اضافه و همچنین شل شدن پوست را درمان می کند. در هایفوتراپی پرتوهای مافوق با شدت بالا از پوست گذر می کنند و لایه های چربی را از بین می برند. این کار موجب تولید کلاژن در زیر پوست می شود و از همین رو به جوانسازی پوست نیز کمک می کندبرای استفاده از دستگاه ضد غبغب باید آن را زیر چانه قرار دهید تا دستگاه موجب لاغر شدن غبغب شود.

 از بین بردن غبغب با لیزر یا لیپولیز: روش لیپولیز برای از بین بردن غبغب بسیار موثر است. در این روش با استفاده از حرارت لیزر چربی های ناحیه غبغب ذوب می شوند. در روش لیپولیز معمولاً پزشک برای کاهش درد، از بی حسی موضعی استفاده می کند و در آن تنها چربی اضافه از بین می رود. از همین رو روش لیپولیز برای حذف پوست شل و اضافی کاربردی ندارد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش نمی دهد. معمولاً بعد از عمل لیپولیز ورم، کبودی و درد در ناحیه ایجاد می شود.

 از بین بردن غبغب با مزوتراپی: مزوتراپی روش دیگری است که برای رفع غبغب استفاده می شود. در مزوتراپی از آمپول برای از بین بردن غبغب استفاده می شود. تزریق اسید دوکسی کولیک در ناحیه غبغب موجب جذب چربی های می شود و منجر به درمان غبغب می شود. در این روش گاهی فرد باید بیشتر از ۲۰ تزریق انجام دهد تا روند درمان کامل شود. ممکن است درمان غبغب با مزوتراپی تا ۶ ماه طول بکشد.

کول اسکالپتینگ (Coolsculpting): یکی دیگر از گزینه‌های کاهش غبغب از طریق کول اسکالپتینگ است. تا حدودی کول اسکالپتینگ شبیه لیپولیز لیزری عمل می‌کند، اما به جای ذوب سلول‌های چربی، آن‌ها را منجمد می‌کند. این سلول‌های چربی مرده در نهایت توسط بدن دفع می‌شوند.کول اسکالپتینگ همچنین برای از بین بردن چربی سرسخت در سایر نواحی بدن، به ویژه در نزدیکی شکم، ران و پشت استفاده می‌شود.جمع

دستگاه‌ها با اپلیکاتورهای مخصوص Applicators, Straps)): از تعدادی دستگاه می‌توان برای کاهش غبغب استفاده کرد. به عنوان مثال، اپلیکاتورهای چانه به پوست می‌چسبند و موادی مانند کلاژن، کافئین و ویتامین‌ها تزریق می‌کنند تا به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کنند. بندها یا کمربندهای صورت نیز، به صورت می‌چسبند و پوست را در ناحیه زیرین آن، به آرامی سفت می‌کنند.

 

 

ج – استفاده از جراحی برای درمان غبغب:

از آنجایی که غبغب اساسا بخاطر مهاجرت چربی های نواحی صورت و فک ها بوجود می آید ، پس هدف اصلی تخلیه ی چربی های اضافه در این ناحیه است. اگر غبغب بعلت شل شدن و چین و چروک پیری اتفاق افتاده باشد ، پزشک عمل هم زمان لیفت گردن یا همان بالا کشیدن پوست را توصیه می کند و این دو عمل همراه با هم چهره ی فرد را از اساس زیر و رو میکنند و شما بسیار زیباتر از گذشته می شوید.

در بسیاری موارد، حین عمل بیمار بیهوش نشده و لازم نیست عوارض بیهوشی عمومی را تحمل کند.

پزشک سپس چند برش در ناحیه زیر چانه و زیر فک ایجاد میکند و آنگاه بر اساس شلی و سفتی و به اصطلاح الاستیسیته ی پوست منطقه تصمیم می گیرد با چه تکنیکی عمل را انجام دهد.

انواع روش های جراحی درمان غبغب: روشهای جراحی غبغب شامل دو روش زیر استـ

1روش لیپوساکشن یک روش جراحی کم تهاجمی است به این معنا که در بدن آسیب کمتری ایجاد می کند ، معمولا در سنین 20 تا 50 سال انجام می شود و کیفیت پوست عامل اصلی و تعیین کننده ی استفاده یا عدم استفاده از این روش. چنان که اگر پوست الاستیسیته ی خوبی داشته باشد و پوستش باشد، لیپوساکشن نتیجه ی بسیار خوبی می دهد، حال آنکه اگر روی پوست شل شده و غیر قابل فرم دهی انجام شود، جای خالی چربی ها را پوست می گیرد و نمای ظاهری بدی ایجاد می کند.

2جراحی مینی لیفت را می توان آخرین تیر ترکش موجود برای غبغب های مقاوم به درمان نامید. در این روش جراح با برش های باریک و ظریف در اطراف فک و گردن پوست اضافه ی این ناحیه را هم می برد. در واقع مینی لیفت با ایجاد کشش در پوست و عضله ی شل شده، غبغب را محو می کند. بعد از دریافت این خدمت، شما باید 3 شبانه روز استراحت کنید، هفت تا 14 روز تحت نظر باشید و اصول دیگر بعد از بیهوشی عمومی را هم مراعات کنید.

عوارض مشترک جراحی ها: کبودی زیر چانه، تورم در محل غبغب، بی حسی ناحیه عمل شده و عفونت در صورت عدم همکاری با پزشک و استفاده نکردن از داروها و کرم های آنتی بیوتیک.

 

 

جمع بندی نهایی

بهتر است بدانید از آنجایی که علل غبغب متعدد بوده لذا در درمان آن نیز باید به همه این عوامل توجه داشت و اصولا درمان غبغب با روش یا روشهایی موثرتر و دائمی تر خواهد بود که به همه این موارد توجه شود. مواردی همچون تغذیه صیحیح، انجام حرکات اصلاحی، ماساژدرمانی، آبزن و استفاده از درمانهای موضعی در کنار استفاده از دستگاههای موثر موضعی با مکانیسم های مشخص و اثربخش که نتایج آن مورد تایید مجامع علمی نیر بوده باشد. در مجموعه سلامت ثمینا ما با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب از اساتید دانشگاهی و با تلفیق طب رایج و طب سنتی و در استفاده از ترکیبی از این روشها، بهترین راهکار درمانی را متناسب با شرایط بیمار و بر اساس علل ایجاد آن پیشنهاد می دهیم.

هیچ روش درمانی به تنهایی نمی تواند درمان قطعی و دائمی برای رفع غبغب باشد. رعایت رژیم غذایی، انجام تمرینات ورزشی، ماساژدرمانی و در نهایت کمک گرفتن از روش هایی مثل رادیوفرکونسی و کاویتاسیون بهترین روش هایی هستند که برای رفع این مشکل اثر بخش خواهند بود. گاهی اوقات ایجاد غبغب زمینه ارثی دارد و در اثر کوچک بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود. در این مواقع نیز می توانید با مشورت پزشک و انتخاب روش صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب صورت راحت شد. با حذف غبغب می توان داشتن چهره ای متفاوت و زیباتر را تجربه کرد.

مدت زمان 60 دقیقه

قیمت : 470.000 تومان

از تخفیفات پکیج های ماساژ با خبر شوید!

اینکه علاوه بر همراهی شما در بحث درمان بتوانیم سطح اطلاعات شما را در خصوص روش های مراقبتی ، پیشگیری و درمان ارتقا ببخشیم مایه افتخار ماست چرا که حال خوب شما اولین و اصلی ترین هدفی است که ما در حانه سلامت ثمینا دنبال میکنیم

© کپی برداری از مطالب سایت تنها با هماهنگی ادمین سایت مجاز میباشد