ماساژ رفلکسولوژی

انواع ماساژ رفلکسولوژی

  • ماساژ رفلکسولوژی کف پا ها
  • ماساژ رفلکسولوژی لاله گوش
  • ماساژ رفلکسولوژی کف دست ها

کاربرد های ماساژ رفلکسولوژی

ایجاد حس تعادل ، تقویت سیستم عصبی و ایجاد آرامش، کاهش استرس، بهبود خواب، تسکین دردهای مزمن، بهبود عملکرد ارگانهای داخلی بدن، تقویت سیستم ایمنی و افزایش سطح سلامتی

موارد منع ماساژ رفلکسولوژی

تب، بیماری های حاد، خونریزی، بارداری، مشکلات قلبی و عروقی، اختلالات مربوط به گردش خون مانند ترومبو آمبولی، بیماری پوستی در منطقه رفلکس (بازتاب) درمانی

مهم

توصیه میکنیم تنها با تجویز پزشک اقدام به دریافت ماساژ رفلکسولوژی نمایید

ماساژ رفلکسولوژی

تاریخچه ماساژ رفلکسولوژی

رفلکسولوژی در سال 1913 توسط William H. Fitzgerald, M.D (1872-1942) متخصص گوش، حلق و بینی و Edwin F. Bowers به ایالات متحده معرفی شد. در دهه‌های 1930 و 1940 یونیس دی. اینگام (1889-1974)، پرستار و فیزیوتراپیست، ادعا کرد که پاها و به‌ویژه دست‌ها  حساس هستند و کل بدن را به صورت «رفلکس‌هایی» روی پا ترسیم کرد و نام «زون درمانی» را به بازتاب‌شناسی (رفلکسولوژی) تغییر داد.

تعریف رفلکسولوژی

رفلکسولوژی که به عنوان منطقه درمانی نیز شناخته می شود، یک عمل پزشکی جایگزین است که شامل اعمال فشار به نقاط خاصی روی کف پا، گوش و دست است. این کار با استفاده از تکنیک های ماساژ شست، انگشت و دست بدون استفاده از روغن یا لوسیون انجام می شود. این بر اساس یک سیستم شبه علمی از مناطق و نواحی بازتابی است که ظاهراً تصویری از بدن را روی پاها و دست‌ها و گوش ها منعکس می‌کند، با این فرض که چنین کارهایی روی پاها و دست‌ها و گوشها باعث تغییر فیزیکی در نواحی ظاهراً مرتبط بدن می‌شود.

دپارتمان بهداشت دولت استرالیا رفلکسولوژی را اینگونه تعریف می کند: «سیستم اعمال فشار، معمولاً به پاها، که پزشکان معتقدند انرژی را تحریک می کند و «انسداد» را در مناطق خاصی که باعث درد یا بیماری می شود، آزاد می کند.

نحوه اثر گذاری در ماساژ رفلکسولوژی

نحوه اثرگذاری رفلکسولوژی در بدن اینگونه است که نواحی مشخصی از پا، دست یا گوش با اندام ها و سیستم های مختلف بدن مطابقت دارد. اعتقاد بر این است که فشار وارد شده به این نقاط باعث آرامش و التیام ناحیه مربوطه بدن می شود.

بیشترین اثربخشی رفلکسولوژی بر روی بیماریهای اعصاب و روان است. اما بمنظور کاهش دردهای با منشا ناشناخته و همچنین بهبود وضعیت گوارشی و بیماریهای زنان نیز بسیار کارایی دارد.

رفلکسولوژیست ها بدن را به ده ناحیه عمودی مساوی تقسیم می کنند، پنج ناحیه در سمت راست و پنج ناحیه در سمت چپ. سپس با توجه به شرح حال بیمار و معاینات فیزیکی لازم و نیز بررسی آزمایشات توسط پزشک، نحوه رفلکسولوژی و تعداد جلسات تعیین میگردد.

مدت زمان 30 دقیقه

قیمت : 220.000 تومان

از تخفیفات پکیج های ماساژ با خبر شوید!

اینکه علاوه بر همراهی شما در بحث درمان بتوانیم سطح اطلاعات شما را در خصوص روش های مراقبتی ، پیشگیری و درمان ارتقا ببخشیم مایه افتخار ماست چرا که حال خوب شما اولین و اصلی ترین هدفی است که ما در حانه سلامت ثمینا دنبال میکنیم

© کپی برداری از مطالب سایت تنها با هماهنگی ادمین سایت مجاز میباشد